fbpx
Меню Закрити

Блог

Рекомендації щодо сповивання дитини плюси та мінуси?

муслиновая пеленка

Все частіше сучасні мами відмовляються від сповивання дитини, а одягають в боді, чоловічки, дитячі штанці, шапочки та інші дорослі речі.

Деякі педіатри стверджують, що сповивання (пеленання) новонароджених може нашкодити. Оскільки сповивання може обмежувати рухи, що негативно впливає на розвиток дитини. Але ще більша кількість дитячих лікарів вважають, що сповивання необхідна процедура, навіть корисна. У цій статті розберемося з усіма плюсами та мінусами сповивання.

Сповивання дитини чи дійсно потрібно це робити?

Існує думка, що чим довше сповивання дитини, тим рівніші будуть ніжки, але звісно це не правда. Оскільки на розвиток кінцівок впливає інших багато факторів. В першу чергу – це спадковість та індивідуальний розвиток кожної дитини. На розвиток дитячих кісток впливає якість харчування мами, та якість дитячої суміші.

Cповивання виконує корисні функції. Переваги сповивання дитини:

  • сповивати дитину потрібно в якісні дитячі пелюшки з натуральних тканин, зверніть увагу, на новий вид дитячих пелюшок – муслінові (100% бамбук);
  • є особлива техніка сповання дитини у позі, у якій був в утробі мами, таке сповивання зменшує стрес малюка після народження;
  • сповивання дитини зменшує неусвідомлені рухи ручок та ніжок, такі рухи будять та лякають новонароджених;
  • для недоношених дітей сповивання – це 100% рекомендація;
  • покращується розвиток м’язів та нервів;
  • коли дитина сповита у пелюшку, вона стає більш спокійною та легше адаптуються до нового світу;
  • деякі технології сповивання дитини зменшують болі при коліках та допомагають при дисплазії;
  • дитячі пелюшки легші у використанні, ніж дитячій одяг новонародженого;
  • поліпшує сон та привчає дітей до самостійного сну;
  • сповивання дитини сприяє розвитку та росту більш слухняної дитини;

Деякі дитячі психологи стверджують, що сповивання дитини негативно впливає на психічний розвиток малюка. Оскільки обмежують рухи, тим самим не розвивають у дитини просторове мислення.

Також у пелюшках дитина може перегрітися, це може призвести до надмірної пітливості, як наслідок, з’являються попрілості та дерматити.

Будьте уважними, неправильне сповивання дитини порушує нормальний кровообіг і, навіть, гальмує розумовий, психологічний та розумовий розвиток.

Тож якщо сповивати, то до якого віку?

Оскільки у деяких мимовільні рухи зберігаються до 3-х місяців, а в деяких зберігається і до 6-8 місяців. То часто сповивають і до 8 місяців, тільки під час сну.

Педіатри та психологи рекомендують відмовитися від сповивання дитини після 3-х місяців, оскільки в цей період дитина починає активно розвиватися та пізнавати світ, а дитячі пелюшки обмежують рухи та заважають.

Слід відмовитися від сповивання коли дитина на руках у дорослих, тілесний контакт та тепло більше заспокоюють чим пелюшки.

Як правильно відмовитися від сповивання дитини?

Головне правило – робити усе поступово. Спробувати перейти на пелюшки-кокони, в таких пелюшках дитина вільно рухається, але в той же час відчуває себе у безпеці. Якщо малюк міцно спить у європелюшці, не плаче, то можна сповивати малюка тільки на сон.

 Якщо ви продовжуєте використовувати пелюшки після 2-3 місяців, то зверніть увагу, що дуже важливо забезпечувати дитині достатні фізичні навантаження з вільними ручками та ніжками, робити зарядку та гімнастику, водяні процедури, активні ігри та багато часу проводити на свіжому повітрі.

Після відмови від дитячих пелюшок, потрібно забезпечити комфортні умови під час сну. Приберіть зайві предмет, які можуть зашкодити дитині.

Рекомендації для сповивання дитини.

Відомий український педіатр Комаровський Євгеній Олегович є прихильником дитячих пелюшок та сповивання дитини. Лікар вважає, що така процедура немає негативних наслідків для психічного розвитку дитини. Єдине на що треба звертати увагу, на якість дитячих пелюшок, вони мають бути виготовлені з натуральних та м’яких тканин, які не викликають алергії та дискомфорт. Для малюка добре підійдуть пелюшки з бавовни, мусліну або фланелі. Також навчитися правильно сповивати дитину.

Сподіваємось, що наші рекомендації стануть для вас корисними!

Бажаємо спокійного та здорового сну!

1 Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.